Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa kurs prawa jazdy?

Kurs prawa jazdy trwa około 2,5 miesiąca.

Istnieje możliwość kursu weekendowego, w którym część teoretyczną przeprowadzamy w dwa weekendy, co pozwala ukończyć kurs prawa jazdy szybciej.

Czy w trakcie trwania kursu kursant ponosi jakieś dodatkowe opłaty niewyszczególnione w opisie?

Nie, cena podana na stronie jest ceną ostateczną. Zostały już w nią wliczone wszystkie opłaty.

Obsługa samochodu Toyota Yaris 1.3

Zbiornik płynu do spryskiwaczy

Aby sprawdzić poziom płynu do spryskiwaczy, otwieramy korek zbiornika i sprawdzamy czy widać lustro płynu lub wody, jeżeli nie widać – dolewamy do pełna, natomiast za pomocą spryskiwaczy możemy sprawdzić czy płyn znajduje się w zbiorniku.

Olej silnikowy

Aby sprawdzić poziom oleju w silniku, silnik powinien być zimny a samochód powinien stać na równej powierzchni. Wyciągamy miarkę poziomu oleju, przecieramy i wkładamy ponownie, a następnie wyciągamy. Poziom oleju powinien wskazywać między minimum a maksimum, jeżeli jest poniżej minimum, to dolewamy oleju takiego samego jaki znajduje się w silniku, lub jaki jest zalecany przez producenta.

Zbiornik płynu hamulcowego

Na zbiorniku znajduje się poziom minimum i maksimum. Poziom płynu powinien wskazywać pomiędzy minimum a maksimum, jeżeli jest poniżej, dolewamy płynu hamulcowego takiego, jaki znajduje się w zbiorniku lub jest zalecany przez producenta.

Zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego

Tutaj znajduje się zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego. Poziom powinien wskazywać pomiędzy minimum a maksimum. Jeżeli jest poniżej minimum, to uzupełniamy płynem takim, jaki znajduje się w zbiorniku, lub zalecanym przez producenta.